TÜRKİYE’Yİ AKP’DEN GENÇLERİMİZ KURTARACAK  
19.05.2021
257
Yazı Boyutu: A- A+

 

Cumhuriyet İçin Antalya Elele Platformu öncülüğünde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, “AKP’nin ülkeyi getirdiği bu karanlıktan bizleri gençlerimiz çıkaracaktır” dedi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Cumhuriyet İçin Antalya Elele Platformu’nun öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Meydan’daki Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan törende konuşmacı olan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, gençliğin ülkemizin geleceği açısından sarf ettiği öneme vurgu yaptı. 20 yıllık AKP iktidarının ülkeyi sürüklediği karanlıktan gençlerin azmiyle kurtulacaklarını ifade eden Başkan Nuri Cengiz’in konuşmasının tamamında şu ifadeler yer aldı;

“Emperyalizme karşı direnişin, bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs; kurtuluşun, kuruluşun, bir milletin küllerinden doğuşunun tohumlarının atıldığı o büyük yürüyüşün ilk adımıdır.

Mütareke devletlerinin kuklası olan padişahın, idam fermanını halkın vicdanına sığınarak, tarihine duyduğu saygı neticesinde yırtıp atan, Samsun’a o büyük direnişi başlatmak üzere ayak basan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bu önemli günü, bu tarihi günü Ulu Önderimiz Atatürk, cumhuriyeti emanet ettiği gençlere adamıştır!

Bağımsızlığımız, kurtuluşumuz uğruna, “Ya İstiklal Ya Ölüm!” diyerek emperyalizme karşı direnenlere, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran yürekli kadrolara bin selam olsun!

Maalesef Cumhuriyetin kurucu değerleriyle, akılla, bilimle, laiklikle sorunu olan, farklı ses ve görüşlere tahammüllü olmayan, Başkanlık Rejimiyle kuvvetler ayrılığını ortadan kaldıran, hak ve özgürlükleri budayan, demokrasiyi hiçe sayan, çoğulculuğu rafa kaldıran karanlık bir SARAY iktidarının yönetimi altındayız!

Cumhuriyetin emanet edildiği gençlerimiz; İşsizlikle, yoksullukla, yoksunlukla boğuşmaktan, Bu karanlık, bu yozlaşmış iktidarın kurbanı olmuş, önünü göremez hale gelmişlerdir!

Gençlerimiz hayal kuramıyor,

Gençlerimiz yarını göremiyor!

Gençlerimiz mutlu değil!

Ancak kimsenin şüphesi olmasın; elbet bugünler de geçecektir.

Gençlerimiz bu ülkenin geleceği, aydınlık yarınlara olan umudumuz, kısaca bizim her şeyimizdir!

20 yıllık AKP iktidarının ülkeyi getirdiği bu karanlıktan, bu darboğazdan bizleri; Çanakkale’de ölüme yürüyen 15’lik delikanlıların, emperyalizme göğüs germiş olmanın gururuyla darağacına gülümseyerek yürüyen Deniz’lerin ruhuyla, boyun eğmek nedir bilmeyen gençlerimiz çıkaracaktır!

Büyük Atatürk’ün engin ve ışıklı yolunda yürüyen gençlerimiz başta olmak üzere;

Tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluşu getiren mücadelenin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve hasretle anıyorum.”