“Manavgat’a Yeni Devlet Hastanesi Yalan Oldu”  
05.12.2020
50
Yazı Boyutu: A- A+

 

           

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit ARI, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’ya hitaben verdiği soru önergesinde; Manavgat İlçemize yeni bir devlet hastanesi yatırımı var mı diye sordu.

 

Konuya ilişkin 04.12.2020 tarihli soru önergesinde; Antalya ili, Manavgat ilçesinde 1985 yılında 40 yatak sayısıyla Manavgat Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayan, 2015 yılında açılan ek hizmet binası ile birlikte 100 yatak kapasitesi eklenen ve 2017 yılından itibaren de 229 yatak sayısı ve 56 poliklinik ile hizmet vermeye devam eden Manavgat Devlet Hastanesi’nin ilçenin artan nüfusuyla birlikte çoğalan hasta sayısına hem fiziki hem teknolojik hem de hekim/personel sayısı olarak yetersiz kaldığı görülmektedir diyen Arı “Nüfusu 230 bin olan ilçemizin Manavgat Nehri, dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi, Oymapınar ve Manavgat Barajları, Side Antik Kenti, plajları ve tarihi mekanları ile tercih edilen turizm bölgesi olması nedeniyle de yaz döneminde nüfusu ise 400-500 bin’e ulaşmaktadır. Bu durum bile tek başına ilçemize yeni hastane yatırımının ne kadar elzem olduğunu ortaya koymaktadır.” dedi.

 

CHP’li Arı soru önergesinde,  Manavgat Devlet Hastanesi’nin mevcut ihtiyaca yönelik yeterli sağlık hizmeti verememesinden kaynaklı vatandaş mağduriyetine son vermek amacıyla Bakanlığınızın Manavgat’a yeni bir hastane yapımı projesi var mıdır? ve Yetkililer tarafından her seçim döneminde dile getirilen yeni hastane yatırımının bugüne kadar gerçekleştirilememiş olması vatandaşlarımızın cezalandırılması anlamına mı gelmektedir? sorularını yönelterek konuyu meclis gündemine taşıdı.