ANTALYASPOR UCUZ SİYASETE ALET EDİLEMEZ  
14.01.2019
361
Yazı Boyutu: A- A+

 

Menderes Türel ve çevresindekilerin; yerel seçimler yaklaştıkça, kendilerine rakip olarak gördükleri kişilere karşı düzeysiz ve sığ saldırılarda bulunduklarını gözlemliyoruz. Menderes Türel ve çevresindekileri 31 Mart korkusu sarmış.

Korku o kadar çok sarmış ki dağları; çirkinliklerini sergilerken, Antalyaspor gibi kentin ortak değerlerini kullanmaktan bile çekinmiyorlar. Türel ve sanal tetikçileri; Antalya’nın bir değeri olan Antalyaspor’u kullanarak, partimize ve belediye başkanlarımıza saldırarak, korkularını bastırmaya çalışıyor.

Kurulduğu 1966’dan beri hepimizin ortak sevdası olan Antalyaspor, ne Menderes Türel’in oyuncağıdır, ne de onların siyasi amaçlarına hizmet eden bir araçtır. Antalyaspor’u, kendi emelleri için kullanmaya kalkışanlar, Antalyaspor’un büyüklüğü altında ezilir, yok olur gider. Menderes Türel ve Murat Süğlün’ün yaptıkları; Antalyaspor’un sırtından ucuz siyaset yapmaktan başka bir şey değildir.

Antalyaspor; günü ya da kendi parasını kurtarmaya çalışanların anlayışıyla değil, gerçek Antalyaspor sevdalılarının kalıcı ve uzun vadeli anlayışıyla yönetilmelidir. Her köşe başında bir benzin istasyonu dikip, şehri benzin istasyonlarına boğup daha sonra satmak Antalyaspor’un yönetim anlayışı olamaz. Şehrin olmadık yerlerine, yeni benzin istasyonları yapmak da kesinlikle yanlıştır.

6299 ada 1 parsel; 786 ada 65 parselden, 28.12.1989 tarih ve 6171 sayılı Antalya Belediyesi Encümeni kararı ile yapılan parselasyon işlemi sonucu Kamu Ortaklık Payından gelmektedir. Bu nedenle; bazı plan değişiklikleri yargıdan geri dönmüştür.

2014 yılında Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclisleri’nin kararları ile ticaret alanından Belediye Hizmet Alanına çevrilmiştir. Son olarak ise Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, ‘Akaryakıt ve Servis İstasyonu’ ve ‘Belediye Hizmet Alanı’na çevrilmiştir.

Şimdi; kamulaştırılmadığı için plansız kalmış bir alanı, planlı hale getiriyorum dense dahi, hukuken sıkıntılı bir geçmişi olan ve gelecekte de yargıdan dönebilecek olan bir alandır.

Bu alanı; Antalyaspor’u kullanarak, hangi arkadaşınıza kiraya vereceksiniz?

Hangi arkadaşınıza satacaksınız?

Bu sefer kimin kaç kuruşunu kurtaracaksınız?

Bunları da açıklayın da görelim.

Antalyaspor’un mevcut Başkanı’nın, ilk döneminde, görevi bırakırken, gözyaşlarını tutamadığı açıklamasında; ‘...Bize verilen sözler tutulmamıştır... Sürekli bir karalama kampanyası oldu. Bizi yaralamak için ısmarlama haberler yapıldı... Bazıları Antalyaspor’un başarılı olmasını istemiyor ya da Antalyaspor’un bizimle başarılı olmasını istemiyor’ demesini de,

Menderes Türel’in sosyal medya hesabından buna cevap vermesini de unutmadık.

 Ayrıca hiç kimse; Antalyaspor taraftarını bilinçsiz ve hamaset nutukları ile dolduruşa getirip, körü körüne, siyasi amaçları için kullanabileceğini sanmasın. Antalyaspor sevdalıları son derece bilinçlidir ve yapılan rant operasyonlarının farkındadır. Bunun hesabını da soracaktır.

Türel ve tetikçileri; korkularını bastırmak için, yanlış yerlere saldırmaktadır. CHP’li belediyelerin, kentin ortak değeri olan Antalyaspor’a verdikleri destek ortadadır. Antalyaspor ile yapılan protokol gereği, belediyelerimize ait statlar ve spor salonları, kulübün kullanımına tahsis edilmiştir. Bu sayede kulübün mali yükü hafiflemiştir.

Futbol altyapı takımlarından, amatör branşlara Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyesi’nin, Antalyaspor’a verdiği destek bütün kamuoyu tarafından bilinmektedir. Antalyaspor sevdalısı taraftarın, deplasman maçlarına gidebilmeleri için araç tahsisi başta olmak üzere, Muratpaşa Belediyemiz tarafından kentin en güzel yerinde Antalyaspor Parkı açılması ve kırmızı-beyaz amblemli dev Antalyaspor bayrağının göndere çekilmesi, Konyaaltı Belediyemizi tarafından led aydınlatma sistemiyle Antalyaspor logosunun kentin girişine konulması Antalyasporluluk bilincini arttırmak için, belediyelerimiz aracılığıyla yapılan çalışmalara birer örnektir.

 

CHP Antalya İl Başkanı

Ahmet KUMBUL